NOVINKA – NOVÉ PRÍSTROJOVÉ OŠETRENIA V KOZMETIKE (MEZOFORTE – SELECTIF – MIKRODERMABRÁZIA)

Back
[Pi, 06/01/2012 - 08:25]

MEZOFORTE: Neinvazívna mezoterapia, Rádiofrekvenčné ošetrenie, Kryoterapia

Neinvazívna mezoterapia:
Prvoradým cieľom kozmetických ošetrení je vpracovanie potrebných účinných látok do daných vrstiev kože. Poznáme mnoho metód,  avšak doteraz ako najúčinnejšia

metóda vpravovanie sa osvedčila tzv. invazívna mezoterapia (pomocou ihly), ktorej sa ale pomerne veľký počet klientiek obáva. Invazívna mezoterapia zároveň v dôsledku použitia ihly nie je úplne bezbolestná. Vďaka týmto nežiaducím sprievodným javom invazívnej mezoterapie, sa v kozmetickej starostlivosti rozšírila neinvazívna metóda mezoterapie (elektroporácia), pri ktorej sa prístrojom vydávané špeciálne elektromagnetické vlnenia vytvárajú voľným okom neviditeľné, ale existujúce drobné kanáliky od povrchu kože k hlbšie uloženým vrstvám. Cez tieto kanáliky sa nanesené účinné látky (akékoľvek) jedinečne účinným spôsobom penetrujú do kože v porovnaní s inými metódami vpravovania.

Rádiofrekvenčné ošetrenie:
Energia pri používaní rádiofrekvencie rovnomerne prehrieva zamšu a podkožie, kým povrch kože (epiderma) sa prehrieva len mierne. Rádiofrekvenčná energia pri telových ošetreniach zvyšuje rozptylenie kyslíka a prehrieva tukové tkanivo hoci aj na 70 stupňov celzia, do 5-15mm hĺbky.
 

Kryoterapia:
Pri rádiofrekvenčnom ošetrení tváre použitím CryoType ošetrovacej hlavice cielene zabraňujeme hĺbkovému resp. bočnému šíreniu zbytkového tepla v prehriatom tkanive.

Indikácie ošetrenia prístrojom MEZOFORTE:
-      vpravovanie účinných látok
-      hydratácia
-      ošetrenie starnucej pleti, ošetrenie vrások
-      spevnenie
-      tkanivová stimulácia
 

SELECTIF: Ultrazvuková epilácia.
Ultrazvukové epilácia je tzv. dlhodobá. Je určená pre každého klienta s akýmkoľvek typom pleti, pri každej farbe vlasu. Je vhodná na zhrubnuté alebo veľmi tenké vlasy (stenčené po IPL resp. laserovej epilácii). Metóda, ktorá je použiteľná na ťažko dostupných a citlivých miestach ako obočie, prsné bradavky, podpazušie, inguiny, horná pera, nos.
Ultrazvuková epilácia prístrojom Selectif je bez vedľajších účinkov.
 

MIKRODERMABRÁZIA: účinné ošetrenie tváre
Špeciálne programy na tvárové ošetrenia prístroja „ Dermabrasion Professional“ odstraňuje odumretú rohovinovú vrstvu z pokožky a tým napomáhajú redukcii vrások a vyrovnávajú nerovnomernosti kože. Odstránením odumretej rohovinovej vrsty sa zabezpečuje lepšie vstrebávanie účinných látok, zrýchľuje sa regenerácia kože.
Kozmetické účinky mikrodermabrázie:
-      odstraňuje odumretú rohovinovú vrstvu
-      zrýchľuje bunkový cyklus
-      podporuje vstrebávanie účinných látok
-      zlepšuje lokálne prekrvenie
-      zlepšuje elasticitu kože
-      zlepšuje metabolizmus
-      zvyšuje príjem kyslíka v bunkách